Tel:0216 641 40 07 - 0533 483 49 34

Piyano Kursu

Çekmeköy piyano kursu öğrenciye öncelikle piyanoyla ilgili temel bilgilerin verilmesi, geleceğe yönelik müziksel gelişiminin altyapısını oluşturulması; piyano çalma tekniklerini, nota ve ritim bilgilerini aktarmak, böylelikle öğrencinin nota okurken öğrendiklerini hem fiziksel hem de zihinsel olarak piyanoya yansıtabilmesini sağlamak; ayrıca dünyaca kabul görmüş seçkin piyano eserlerini tanıtarak, öğrencinin iyi bir piyano eğitimi almasını sağlamak Çekmeköy piyano kursunun amacıdır.Çekmeköy piyano dersi programında, konservatuar eğitiminde kullanılan klasik müzik repertuarının yanı sıra Amerika ve Avrupa sistemlerinde uygulanan farklı birçok metot`tan da yararlanılmaktadır. Öğrencilere piyano eğitiminin yanı sıra verilen solfej ve teori dersleri, onların bu program neticesinde sadece enstruman eğitimiyle sınırlı kalmayıp, çok daha zengin bir müzik eğitimi almalarını sağlamaktadır. Ayrıca konservatuar, London College of Music, vb. programların sınavlarına girmek isteyen öğrenciler için, Çekmeköy piyano kursu düzenli ve sistemli bir çalışma programı ile bu sınavlara yönelik bir müfredat uygulanarak, öğrencilerin bu sınavlara hazırlanmaları sağlanmaktadır.  Çekmeköy piyano kursunun öğrenciler almış oldukları eğitim ile birlikte, her sene sonunda MEB Özel Galeri Başar Uygulamalı Güzel Sanatlar ve Etüt Merkezi’nin düzenlemiş olduğu yıl sonu konserlerinde, bu öğrenimlerini sevdikleriyle birlikte paylaşma şansına sahip olmaktadır.

  • Ders günlerimiz  isteğiniz doğrultusunda hafta içi ve hafta sonudur. 
  • Ders günleri dışında da, müzik atölyemizde serbest çalışma yapılır.
  • Çekmeköy piyano kursumuzun düzenlediği yıl sonu konserinde canlı performansını sergileyebilir.
  • LCM (London College Of Music) programını takip ederek tüm dünyada geçen seviye diploması   veriyoruz. 
  • Piyano eğitiminin toplam süresi 4 yıldır. Elektro gitar  eğitim programını  başarı ile bitiren öğrencilere MEB onaylı sertifika verilir.

PİYANO DERSLERİ
1. Piyano enstrumanı ile tanışmak. (beyaz ve siyah tuşlar,klaviatur, pyupiter pedalların anlatılması)
2. Piyano arkasında düzgün oturuş şekli.
3. Oktavlar.
4. Aralıklar.
5. Hanon.
SOLFEJ DERSLERİNDE

Kullanılan Kitaplar:
1. Muammer Sun Solfej I. II.
2. Lavignac Solfej 1A, 2A

PİYANO DERSLERİNDE
Kullanılan Kitaplar:
1. Bastien Piano Basics (Primer A, Primer B, Primer Level, Level 1, Level 2,Level 3, Level 4)
2. John  Thomson Kolay Piyano Kursu (1.2.3.4 bölüm)
3. Kolay Piyano Sevinç Erener
4. Müzik Alfabesi (İlk teori kitabı ve ikinci teori kitabından Çocuklar İçin Eğlenceli Müzik teori kitabı)

LCM (LONDON COLLEGE OF MUSİC)SINAVINA HAZIRLIK
Examinations Kitapları:
Preparatory, Step 1, Step 2
Grade 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Her yılın sonunda dönem sonu konserlerinde ve festivallerde her öğrencinin seviyesine göre dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinden parçalar seçilip çalışılarak sahnede gösterilir.